(+0421) 0908 632 414KONTAKTUJ NÁS
0item(s)

Nemáte žádné položky v nákupním košíku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Čo je SHU, capsaicin alebo Scovilleho stupnice?

Pálivosť chilli papričiek spôsobuje látka kapsaicín [kapsaicín]. Táto látka dráždi receptory bolesti v ústach, ktoré sú zodpovedné za pocit pálenia. Na meranie pálivosti sa používa tzv. Scovilleho stupnice, ktorá je pomenovaná po Wilbur L. Scoville, americkom chemikovi, ktorý v roku 1912 zverejnil metódu kvantitatívneho porovnávanie pálivosti papričiek - Scovilleho organoleptický test. Na meranie podľa tohto testu je potrebná paprika, voda a cukor. Paprika sa zmieša s vodou a cukrom a následne sa ochutná. Ak roztok páli, nariedi sa vodou a opäť ochutná. Tento proces sa opakuje do stavu, kedy roztok nepáli. Stupeň nariedenie tak zodpovedá príslušnému číslu SHU (koľkokrát musí byť roztok zriediť, aby kapsaicín nebol detekovaný chuťou).

Čítaj viac
29. 12. 2016 2:42:20 Od Site Owner SHU, capsaicin, Scovilleho stupnice, Comments Chilli papričky

Nielen že vaše rastlina chilli paprička vyžadujú svetlo pre rast, ale za použitia vnútornéj pestovacéj metódy umožňuje táto metóda chrániť vaše papriky proti hmyzu a chladnejším klimatickým podmienkam, ktoré môžu zabiť vaše sadenice chili.Veľa typou svetiel sú vyvinuté špeciálne pre použitie v domácnosti a rad indoor growing svetlá sú ideálne pre rastlíny chilli papričiek . Tieto lampy sa líšia čo do nákladov, veľkosti a svetelným výkonom. Nižšie je uvedený prehľad z štyroch najbežnejších kategórií pre pestovanie chilli papričky v interiéri.

Čítaj viac

Už pár rokov sa venujeme pestovaniu chilli papričiek v čoraz väčšom množstve čo do počtu a druhov, okrem sušenia a zavárania som sa rozhodol využiť ich na prípravu chilli omáčiek rôzneho typu pálivosti. Papričky Trinidad moruga scorpion sú najpálivejšie na svete, z toho je aj odvodený názov receptu.

Čítaj viac